Buty do chodzenia w wodzie

Chodzenie po wodzie a nawet zwykły spacer po plaży, bywają tak samo przyjemne, jak i niebezpieczne dla naszych nóg, a głównie stóp. Są one bowiem narażone, na wszelkiego rodzaju urazy typu: skaleczenia czy otarcia. Z pomocą, przychodzi nam jednak przemysł obuwniczy. Jego propozycja to specjalne buty do chodzenia w wodzie.

Tego rodzaju obuwie – podobnie jak buty do chodzenia po asfalcie – różni się od tradycyjnego głównie ze względu na wykorzystany materiał. Jest to tak zwany neopren czyli inaczej mówiąc kauczuk syntetyczny o właściwościach, pozwalających na wytworzenie z niego między innymi obuwia ochronnego służącego do chodzenia po wodzie oraz uprawiania różnego rodzaju wodnych dyscyplin sportowych.

Neoprenowe obuwie do wody, charakteryzuje się wyjątkową wygodą w jego noszeniu. Jest ono przede wszystkim szalenie lekkie. Poza tym, buty z neoprenu są również bardzo elastyczne, co znacznie podnosi komfort ich wykorzystywania. Obuwie do wody z neoprenu, cechuje się także nieprzemakalnością i krótkim czasem schnięcia. Powoduje to dość uniwersalne jego zastosowanie, gdyż po wyjściu z wody, nie musimy go wcale zmieniać. Wystarczy je przetrzeć, lub poczekać, aż samo przeschnie na naszej stopie. Tego typu buty, dzięki swojej konstrukcji: grubsza podeszwa, zabudowany wierzch i system wentylacyjny, pomagają nam również uniknąć wszelkich otarć czy skaleczeń. Jest to również obuwie antypoślizgowe.

Drugim rodzajem tego typu obuwia „do zadań specjalnych”, są buty do chodzenia po wodzie z żelową podeszwą. Ich przeznaczeniem, jest dodatkowo pływanie czy spacerowanie po piaszczystych, śliskich czy kamienistych dnach, wydmach czy plażach.

Trzecia odmiana butów wodnych, obejmuje buty wykonane z syntetycznego szybkoschnącego materiału. Ten rodzaj obuwia, dodatkowo wyposażony jest w żelowe wypustki na podeszwach, co sprzyja lepszej przyczepności do powierzchni.

Buty do chodzenia w wodzie, dostępne są z reguły w dwóch wariantach. Pierwszy to buty wodne zapinane na rzep. Takie rozwiązanie posiada głównie obuwie męskie przeznaczone, zarówno do chodzenia po wodzie, jak i do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Regulacja rozmiaru za pomocą rzepa, pozwala na lepsze utrzymanie buta na nodze, w najbardziej trudnych warunkach. Drugi wariant, to z kolei obuwie wkładane na nogę z regulowanym zapięciem na wysokości kostki. Są to buty, dedykowane zwłaszcza kobietom. W tym obuwiu, można nie tylko chodzić po najmniej przewidywalnym dnie morza czy głębszego jeziora, ale również uprawiać sporty wodne i wędrować bezpiecznie po skalistych plażach.